Technologia PDR

Dzięki technologii PDR (z ang. Paintless Dental Removal) wgniecenia z powodzeniem można usuwać z praktycznie z całego nadwozia auta, bez lakierowania powierzchni naprawianego elementu. W praktyce wyróżnia się dwie metody naprawy. Pierwsza z nich polega na wypychaniu powstałego wgniecenia, druga zaś na jego wyciąganiu.

Metoda wypychania jest metodą inwazyjną i polega na masowaniu blachy od wewnątrz za pomocą narzędzi tzw. ? hebli ? i stosuje się ją do tych elementów karoserii do których da się dotrzeć od strony wewnętrznej (maska, dach, drzwi, błotniki, klapa bagażnika).

Druga metoda tzw. na klej jest bezinwazyjna i stosowana jest w przypadku profili zamkniętych (np. słupki dachowe), bądź w miejscach trudno dostępnych dla hebli lub gdy ilość wgnieceń powoduje nieopłacalność metody pierwszej.

Najważniejszym jednak w obu przypadkach elementem naprawy jest człowiek bo to od jego kwalifikacji i umiejętności w technice usuwania wgnieceń zależy na ile dokładnie i sprawnie metoda zostanie przeprowadzona.

Szybki kontakt

+48 667 266 165
+48 695 531 328
40-851 Katowice
ul. Żelazna 9/15b

fotolia_106432467